świetliki dachowe

oddymianie pomieszczeń

Polish English German Russian

PASMA ŚWIETLNE

 

Znajdują zastosowanie w obiektach budowlanych o znacznych wymiarach: halach produkcyjnych, magazynach, supermarketach.

 

Dobrze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest naturalne światło.Dzięki zastosowaniu świetlików - pasm świetlnych, inwestor uzyskuje jeszcze jedną korzyść - obniżenie kosztów eksploatacji obiektu przez wykorzystanie światła dziennego co przy rosnących cenach energii nie jest bez znaczenia. 

Przeprowadzone pomiary efektywności dowiodły, że najskuteczniejsze jest właśnie światło „zenitalne” czyli z góry. Instalowane
w pasmach klapy uchylne możemy wykorzystać bądź jako klapy oddymiające - przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń sterujących lub jako klapy przewietrzające co jest bardzo ważne dla mikroklimatu w pomieszczeniach. 

 

ps1   ps3   ps5

 
Długość pasm jest nieograniczona. Najczęściej występują w postaci łukowej, ze względów architektonicznych mogą zostać wykonane jako trójkątne lub kuliste. Szerokość otworu w dachu może się zmieniać od 100 cm do 600 cm. Konstrukcja nośna to profile aluminiowe specjalnego kształtu. Wypełnieniem są płyty z  poliwęglanu komorowego o grubości od 10 mm do 20 mm lub połączenie dwóch płyt i współczynniku przenikania ciepła do 1,3 W / m2K.

wytrzymalosc na obiazenia    Wytrzymałość na obciążenia dociskające DL
do 1125 N/m2. Norma: PN-EN14963/2006.

copyright by unima plus

made by

Our website is protected by DMC Firewall!